Danas se igralo 1. kolo županijskog Kupa. Na igralištu Iza Vage u Metkoviću sastali su se Neretva i kominski Gusar, izravni suparnici. u 1. županijskoj ligi. Neretva je pobijedila 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Igralo se po kiši na teškom, raskvašenom terenu. Tako da se nije ni mogao očekivati osobito lijep nogomet. Uglavnom se igralo na sredini terena. Obje momčadi su uspjele stvoriti po nekoliko izglednih prilika koje nisu uspijevali realizirati. S tim da je Neretva, osobito početkom drugog poluvremena, bila u većem posjedu lopte i pokušavala riješiti utakmicu prije izvođenja jedanaesterca.

U 90 minuta nitko nije uspio postići zgoditak pa se išlo na izvođenje jedanaesterca u kojem su Plavo-bijeli bili uspješniji od Gusara. Za Neretvu su zgoditke postigli Z, Medić, D. Brečić, N. Kaleb, A. Batinović i A. Sršen, a za Gusar. N. Vlahović, A. Musulin, J. Žderić i S. Vlahović. Kod izvođenja posljednjeg jedanaesterca promašio je D. Dodig.

Neretva se tako plasirala u 2. kolo županijskog Kupa.

NK Neretva: Mulać (V), Bebić, Manenica, Kuran, Sršen, Ćopo (od 90′ Kaleb), Batinović A., Jerković (od 80′ Brečić), Medić, Tomas (od 60′ Raguž), Marić. Trener; Goran Galov.

NK Gusar: Batinović, Oršulić (od 90′ Laura), Dulaj, Oršulić, Vlahović S., Žderić, Vladimir (od 46′ Zmijarević), Vlahović N., Dodig, Šunjić (od 75′ Musulin), Medak. Trener: Mario Oršulić.