Košarkaški savez Splitsko-dalmatinske županije

Liga mlađih uzrasta, 15.kolo – 27.02.2016.

Uoči gostovanja u Kaštel Sućurcu obje momčadi su bile upitne u kakvom sastavu će doći na ogled sa domaćim košarkašima.
Bolesti, ozljede, razni izostanci, skratili su roster i kod mlađih, a pogotovo starijih kadeta.
Mlađi kadeti igubili su od boljih i kvalitetnijih domaćih košarkaša i bez dvojice visokih igrača pod obručem nisu mogli računati na neki bolji rezultat.
Stariji kadeti još jednom pokazali su zajedništvo i borbeni duh i bez dva startera iz petorke došli do novog gostujućeg uspjeha šestog u sezoni od sedam utakmica na gostovanjima te šeste uzastopne pobjede i niza bez poraza (posljednji 6.12.2015 od Splita).
Poziv za važnog igrača, našeg pleja, koji je bio via Zagreb, pa praktički iz jednog busa u drugi via Kaštel Sućurac možda je ključni potez za popunu petorke i uspjeh koji se dogodio.
Ne smijemo umanjiti ni ostale stvari kao i podršku onih malobrojnih sa klupe koji su bodrili svoje kolege i spremni ući i pomoći u svakom trenutku za svaki koš koji je postignut.
Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj prednosti naše momčadi od nekoliko koševa sve do pred pauzu kada se čini nekoliko grešaka što domaći košarkaši kažnjavaju i odlaze na poluvrijeme sa jednim košem prednosti.
U nastavku odmah u trećoj četvrtini bolja igra košarkaša Metkovića u odbrani gdje primaju samo šest koševa a postižu dvadeset.
U napadu sa tri vezane trice (T.Dodig, M.Pačić, H.Veraja) odlaze na deset razlike a i na najveću prednost od (+17) rezultat 45:62, gdje rješavaju pitanje pobjednika.
Kod pobjedničke momčadi najefikasniji i najučinkovitiji Hrvoje Veraja sa 33 koša te odličnim slobodnim bacanjima 12 od 13 te Filip Proleta pod obručima sa 13 koševa i 14 skokova.
Sad je najvažniji period i ispit za momke u kadetskoj konkurenciji i ispit svojih mogućnosti u sljedeća dva tjedna kada po rasporedu dolaze trenutno dvije najbolje i uspješnije momčadi iz Splita prvo Adriatic kod kuće pa Split u gostima.
Najbitnije je da momci budu kompletni i zdravi te pokažu sve što znaju.