Mladi atletičari iz OŠ don Mihovila Pavlinovića, okupljeni u Školsko športsko društvo Gusar, ostvarili su izvanredan uspjeh na Županijskom natjecanju školskih sportskih klubova osnovnih škola u atletici za dječake i djevojčice u kategoriji 7. i 8. razreda. Osvojili su prvo mjesto u muškoj i u ženskoj konkurenciji te se tako plasirali na Državno natjecanje!

U kategoriji dječaka ekipa atletičara u sastavu Jakov Šaravanja, Marko Cvitković, Zoran Primorac, Josip Bebić, Luka Jurković, Josip Kežić, Šime Crepulja, Slavko Šušak, Vinko Begić i Jure Bukovac zauzela je ekipno 1. mjesto u konkurenciji 9 škola s područja naše županije i tako ostvarili četvrtu godinu u nizu nastup na završnici Državnoga prvenstva.

Djevojke su, u konkurenciji od 8 škola, također uvjerljivo osvojile 1. mjesto i tako izborile nastup na Državnom natjecanju. Nastupile su u najjačemu sastavu, i to Iva Gujinović, Emanuela Šimović, Jelena Vidović, Gabrijela Marković, Ana Medak Kovačević, Lea Medak Kovačević, Ana Šušak, Lukrecija Krstičević, Iva Markić i Sara Šiljeg.

Voditelj atletičara i atletičarki je nastavnik Nino Šešelj.

Naši mladi atletičari nastupali su u sljedećim atletskim disciplinama: 100 m, 300 m, 600 m ženske)/800 m (muški), bacanje kugle, bacanje vorteksa, skok u vis, skok u dalj i  štafeta 4×100 m.

Današnje natjecanje održalo se na stadionu SRC-a u MakarskojS nestrpljenjem iščekujemo završnicu Državnog prvenstva koje će se održati na proljeće u Splitu.