Neretva je danas pred domaćom publikom s lakoćom pobijedila Jadran 1929 iz Smokvice postigavši čak 7 golova. Iza Vage se s početkom u 16.30 sati igrala utakmica 20. kola Prve županijske lige.

Plavo-bijeli su svih 90 minuta kontrolirali tijek utakmice i ni jednom trenutku nisu dopustili Jadranu da ugrozi vrata golmana Mulaća.

Poveli su već u drugoj minuti golom Euarda Raduža. Za vodstvo Neretve 2:0 zaslužan je bio Zvonimir Medić koji je u 11′ postigao prekrasan gol iz slobodnog udarca. Za 3:0 gol je u 18.’ postigao beskompromisni Ante Sršen.

Edo je danas bio posebno raspoložen za igru, postigao je još dva gola u 29′ 42′ minuti, ukupno tri gola. Uz njega je standardno učinkovit bio i prvi strijelac lige Frane Jerković koji je zabio dva gola u 60′ i 70′. Posebno lijep je bio Franiin gol u 70. minuti kada je ruba šesnaesterca iz prve volejom zabio pravi eurogol.

S ovom pobjedom Neretva je obranila prvu poziciju na tablici. Trenutno ima 44 boda, kao i drugoplasirani Orebić, ali i utakmicu manje (25. travnja će Neretva u Čibači igrati zaostalu utakmicu sa Župom dubrovačkom). Gusar je treći s 40 bodova.