Danas je posljednji dan Europskog prvenstva u kajak-kanu maratonu. Dok ovo pišemo, traju utrka seniora u kanu dosjedu (C2). U 10 sati će početi utrka seniorki u kajaku dvosjedu (K2) u kojoj će nastupiti naše reprezentativke Dunja Lipovac i Nataly Pavelsin. Prvenstvo će završiti popodne utrkom seniora u kajaku dvosjedu koja počinje u 16:45.

Mi smo jučer popodne pratili utrku senioru u disciplini kajak jednosjed. Bila je to vrlo žestoka i iscrpljujuća utrka u kojoj je pobijedio Portugalac Ramalho José. On je stazu dugu 29,8 km izveslao za 02:05:35.92. Drugo i treće mjesto su osvojili Mađari Boros Adrián i Máthé Krisztián, i to u foto-finišu u kojem je Máthé završio u vodi.

Koliko je ovo bila teška utrka, vidi se i po tome što je čak osam kajakaša odustalo, među njima i naš Marin Lipovac. Za Hrvatsku je još nastupio Franjo Znidarić koji je utrku završio na 17. mjestu, za prvim je zaostao 17 minuta i 35 sekundi.