Svih pet sastava s vrha je ostvarilo uspjeh: Neretva, Gusar i Hajduk 1932. su tako i dalje poravnati na vrhu s dva boda više od Orebića i Župe dubrovačke.

NK Neretva je sa 4:1 dobila kod kuće Croatiju iz Gabrila. Povela je pogotkom Ante Batinovića u 9. minuti. Gosti se nisu predavali i uspjeli su izjednačiti u 39. minuti (Josip Zadro). U drugom poluvremenu Neretva je pokazala igračku nadmoć, početkom nastavka nova dva pogotka Batinovića (59. i 64. minuta). Pobjedu Nertetve potvrdio je Dragan Brečić u 88. minuti.

ONK Metković, pet utakmica ne zna za poraz. Novu, četvrtu pobjedu ostvario je kod kuće protiv Omladinca. Sva tri pogotka postignuta su na Štruvinom u prvom poluvremenu. Već u 2. minuti Stipan Marević je pogodio za vodstvo domaćina. U 16 minuti pogodak za 2:0 postigao je Josip Mioč. U 40. minuti nesretno je zatresao vlastitu mrežu Josip Boras za konačni rezultat 2:1.

Gusar je u Žrnovu pobjedu osigurao sa četiri pogotka već u prvh 45 minuta. Hajduk 1932. je slavio u gostima. Uzeo je sva tri boda u Krvavcu.

Rezultati 8. kola 1. ŽNL DN

Krvavac: Maestral – Hajduk 1932. 1:3, Metković: Neretva – Croatia 4:1, Orebić: Orebić – Jadran 1929. 4:1, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka 1:2, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 0:6, Čilipi: Konavljanin – Grk 3:2, Metković: ONK Metković – Omladinac 2:1.