Nakon visoke i uvjerljive pobjede u prošlom kolu kod kuće nad Makarskom Amforom, ponovno domaćinstvo i druga pobjeda zaredom te peta ukupno naših košarkaša. Ove subote u 5. kolu B-1 lige Jug pobijedili su KK ŠK Dražen Petrović rezultatom 71:49.

Bitnu prednost domaći su ostvarili tijekom druge četvrtine, kada su dobrom igrom u obrani na poluvremenu napravili prednost od petnaest poena razlike – 38:23. Bilo je tu lijepih poteza kroz kontre i polukontre u kojima su domaći poentirali ponajviše preko Hrvoje Veraje.

U nastavku su domaći košarkaši održavali i kontrolirali prednost od desetak poena, koju su na kraju podignuli do konačnih plus dvadeset dva razlike. Semafor se zaustavio kod rezultata 71:49.

Svi su dobili priliku, a i ovaj put strijelce je predvodio Hrvoje Veraja s 24 koša. Pratili su ga Roko Dominiković sa 16 i Stjepan Vidović s 15 koševa. Još su se upisali u strijelce Filip Proleta i mladi Karlo Bajo s po 8 koševa. Kod Dražena Petrovića najefikasniji je sa 16 koševa bio visoki Lovre Knežević.

Do kraja prvenstva košarkaše Metkovića očekuju dvije utakmice s košarkašima ŠK Dubrovnik, a prva je na rasporedu idućeg vikenda, ponovo kod kuće.

KK Metković:  S. Vidović 15p3t, D. Knežić 0p, H. Veraja 24p, R. Dominiković 16p2t, K. Bajo 8p, T. Dodig 0p, L. Vuletić 0p, F. Dujmović 0p, F. Proleta 8p. Trener: J. Dominiković

KK ŠK Dražen Petrović: M. Tomić 5p1t, A. Klarin 4p, D. Jurišić 11p3t, F. Topić 0p, J. Jakoliš 0p, L. Pancirov 2p, F. Antić 11p1t, L. Knežević 16p. Trener: Z. Huljev

Piše: Nikica Medak