U subotu je odigrano 5. kolo B1 liga jug u kojem su se sastali KK Metković i KK Mislav. Utakmica je završila rezultatom 72:84(43:45) za goste iz Podstrane.

U zanimljivoj i izjednačenoj prvenstvenoj utakmici domaći košarkaši poklekli su u posljednje tri minute. Obje momčadi su imele razdoblja vodstva ne više od pet do sedam poena prednosti.

U te tri posljednje minute Metkovcima je ponestalo koncetracije i svježine, nekoliko napada nije realiziralo te su igrači Mislava znalački to kaznili. Najviše preko najefikasnijeg Tvrdića koji je ubacio ukupno 26 poena i 5 trica, Raguža sa 25 poena i Milardovića sa 19 poena 3 trice. Borili su se domaći i bilo je tu dobrih akcija i asistencija, ne može ime se zamjeriti. Posebno dobro su odigrali mlađi igrači što ohrabruje. Marko Pačić u obrambenim zadacima i Hrvoje Veraja u organiziranju i napadu gdje je sa 23 poena bio najefikasniji domaći igrač. Uz Veraju u listu strijelaca upisali su se Gašpar sa 17 i Roko Dominiković sa 16 poena i 4 trice kao istaknutiji strijelci na utakmici.

Slijedećeg vikenda u okviru 6 kola košarkaši Metkovića gostuju u Drnišu kod Doška.