Mlada karatašica Laura Ćulum, članica Karate kluba Metković i Hrvatske reprezentacije, jučer je na Prvenstvu Balkana za mlađe uzraste osvojila srebrenu medalju i tako postala vice-prvakinja Balkana.

Laura je u kategoriji djevojčice 2006 – 50 kg sa tri dobivene borbe ušla u finale da bi u finalu od domaće cure izgubila i osvojila srebrenu medalju. Osim Llaure, nastupila je još jedna članica KK Metković Karla Pezić koja ovaj put nije imala sreće, došla je do repasaža za broncu i izgubila, te se plasirala na 7 mjesto.

Službeno prvenstvo Balkana za mlađe uzraste održava se u Beogradu od 27. do 29 travnja 2018. Na njemu nastupaju natjecatelji iz 10 država: Slovenije, Hrvatske, BiH, Crne Gore, Rumunjske, Bugarske, Srbije, Albanije, Makedonije i Turske, ukupno 796 natjecatelja.

Pet boraca karate kluba Metković, osvojivši prije dva tjedna medalje na Prvenstvu Hrvatske, na ovom prestižnom natjecanju predstavljaju Hrvatsku reprezentaciju.

Danas, 28. travnja, nastupaju Duje Mihaljević i Ante Leontić, a zadnjeg dana natjecanja u nedjelju nastupa Lucija Utovac koja je već od prije vlasnica brončane medalje sa Balkanskog prvenstva škola.

Čestitamo Lauri na velikom uspjehu! Ovo je još jedna potvrda kvalitetnog rada u Karate klubu Metković na koji možemo biti ponosni.