Košarkaši Metkovića imali su produženi radni vikend uoči Uskrsa i odmora za idući vikend.
U četiri utakmice po dvije pobjede i dva poraza. Kod seniora nakon osnovnog dijela natjecanja od dva kruga krenulo je doigravanje momčadi za poredak od četvrtog do šestog mjesta. Košarkaši Metkovića odmjerili su snage u tri dana dva puta sa Splitskim Dalmatia Lionsima.
Subota je donijela gostovanje u Splitu gdje su Metkovci bili oslabljeni neigranjem nekoliko igrača.
Imali su i vodstvo dugo i na ulasku u posljednju četvrtinu ali nedostatak igrača u rotaciji i svježine za kraj nisu dali da se na kraju raduju. Slavili su domaći Lionsi sa 76:65.
Drugi susret, koji se odigrao u utorak, bio je još zanimljiviji i dinamičniji kako je inače zadnje vrijeme između ova dva rivala. Mala i ugodna atmosfera privukla je simpatizere i poklonike ovog sporta i s jedne idruge strane. U boljem sastavu nego u prvoj utakmici domaći su svakako računali na pobjedu pred ovu utakmicu. Bolje su je otvorili Lionsi te poveli sa 2:8.
Domaći pomalo hvataju konce igre i do kraja prve četvrtine okreću rezultat u minimalnu prednost od 17:16. Druga četvrtina uz požrtvovnu igru sa obe strane ne donosi pobjednika 13:13 te domaći idu na odmor sa minimalnom prednošću 30:29. Nastavak utakmice i prve minute pripadaju Metkoviću te sa tri uzastopne trice(dvije Gašpar i jedna Stjepan Vidović) donose plus osam za Metković 43:35. Do kraja treće četvrtine slijedi dobra igra i seria Lionsa i poravnanje na kraju uoči posljednje četvrtine bilo je 46:46.
Zadnjih deset minuta Metković opet otvara sa dobrom igrom i rade prednost za plus deset, bilo je 62:52 na četri minute do kraja, ponajviše na krilima centra Mate Gašpara i Domagoja Vidovića.
Činilo se da je utakmica blizu rješenja i pobjede no gosti se nisu predavali i približili su se na jedan poen razlike u zadnjih pola minute te priredili neizvjesnu završnicu.
U tim trenucima za domaće se ukazao najiskusniji naš “Doktor” Domagoj Vidović sa nekoliko skokova u odbrani i šta je najvažnije pogođena četri slobodna bacanja u nizu i rješio pobjednika.
Istina imali su gosti u posljednjih nekoliko sekundi šut sa trice za produžetak no centar Lionsa Željko Egerić nije pogodio. Ponovila se slična situacija ovih protivnika na prvoj utakmici također odigranoj u Metkoviću tad je pogodio Brzulja za produžetak kojeg su Metkovci rješili u svoju korist. U ovogodišnjoj trećoj pobjedi Metkovce su predvodili najefikasniji Mate Gašpar sa 24 koša i 3 trice te najiskusniji Domagoj Vidović sa 17 koševa.
Kod Dalmatia Lionsa najviše ubačaja Domagoj Šamija 22 koša i 5 trica.

Kod mlađih kategorija dvostruki ogled u nedjelju sa Solinjanima završio je neodlučeno.
Startalo je sa porazom mlađih kadeta. Do petnaeste minute domaći su imali rezultatsku ravnotežu bilo je 25:29 za Solin, a nakon toga Solin odlazi na plus petnaest do poluvremena 28:43. U nastavku više raspoloženih igrača u gostujućim redovima boljom igrom dolaze do uvjerljive pobjede sa 46:71. Kod Solina četvorica dvoznamenkastih Radovanović(19p),Kanaet15p),Mužić(12p),Toma Bulić(11p) najviše su doprinjeli pobjedi.
Kod domaćih najefikasniji u porazu Bajo sa 21 i Lovre Veraja sa 20 koševa.

Uvjerljivi su bili kadeti nad vršnjacima iz Solina. U pobjedi koja nije dolazila u pitanje do poluvremena je bilo plus sedamnaest za domaće 33:16. U nastavku još uvjerljiviji Metkovci koji su naposljetku slavili sa velikih plus 46 razlike 82:36. Domaće su predvodili Hrvoje Veraja i Filip Proleta sa po 23 koša. Prigodu su iskoristili i igrači sa klupe te se upisali u strijelce Franko Šetka sa 6 i Marin Juračić sa 4 koša.