Ovoga vikenda se igra posljednje, 22. kolo 1. HRL Jug. Jučer je odigrano pet utakmica, a danas je na rasporedu susret Pećina i Solina. Rukometaši Metkovića 1963 jučer su igrali u gostima kod Vodica. Utakmica je završila rezultatom 37:34 za domaćine.

Metkovci u Vodice nisu išli u punom sastavu, a dodatno su bili oslabljeni ozljedom Filipa Volarevića koja se dogodila već u prvom poluvremenu. Metković je prvo poluvrijeme završio s prednošću od tri gola (14:17). Međutim, u drugom poluvremenu nisu uspjeli sačuvati svoju prednost i Vodičani su na kraju zasluženo pobijedili.

Kada se osvrnem na ovu sezonu, mogu reći da smo previše bodova izgubili kod kuće. Posljedica je to i ozljeda ključnih igrača u prvom dijelu sezone. Ipak, mi smo ostvarili cilj kluba, a to je stabilna pozicija u 1. HRL i davanje prilike mladim igračima. Posebno me veseli ovo zadnje. Naša dva kadetska reprezentativca J. Bezer i M. Romić su dobili veliku minutažu koju su vrlo dobro iskoristili, a bila im je potrebna za iskustvo i razvoj. Ističem i Darija Raguža koji se vratio u drugom dijelu prvenstva nakon teške ozljede, odlično je odigrao polusezonu. Tu je i Filip Volarević (1999.) koji je vrelo dobro iskoristio svoju minutažu. Svakako želim pohvaliti sve svoje igrače jer su bili na viskom nivou. Pomalo žalim što nismo za koje mjesto više na tablici, ali treba znati da je naša vanjska linija daleko najmlađa u ligi. Te momke trebamo zadržati, oni su budućnost kluba, komentirao je uspjeh svojih rukometaša trener Filip Romić.

Ovu sezonu su Metkovci završili u sredini tablice, na osmom mjestu i tako potvrdili svoj status prvoligaša.