Nogometašice ŽNK Neretva jučer su pobijedile 4:1 na teškom gostovanju u Slavonskom Brodu. Od početka susreta naše su cure imale inicijativu na terenu, stvarale prilike, a domaće igračice prijetile su iz prekida. Međutim, odlična Jelena Kešina bila je nesavladiva. Domaćin je ipak poveo iz čistog zaleđa u 45 minuti i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena Jelena Kešina brani još jedan zicer, a nakon toga  slijedi uragan sa Neretve. U 65 minuti Ivana Boksić svojim prvijencem poravnava rezultat na 1:1 nakon sjajnog prodora kapetanice Terzić. Dvije minute kasnije trener Markota šalje u igru jockera s klupe Mariju Herceg koja u svom stilu zakucava loptu u mrežu. U 75 minuti Neretvina mostarka Merima Tanović na odličan ubačaj Mateje Žilić iz kornera glavom pogađa za 3:1. Redaju se prilike pred domaćim golom, a jednu od njih Ivana Ćubić posprema u mrežu za konačnih 4:1 u 93 minuti.

U sljedećem kolu Neretva na domaćem terenu dočekuje ŽNK Katarina Zrinjska iz Čakovca.

Tekst i foto: Ante Boras