U subotu je na Neretvi održana treća po redu regata osmeraca pod nazivom „Neretva open 2017.“ u organizaciji veslačkog kluba Neretvanski gusar, Veslačkog saveza Dalmacije i Hrvatskog veslačkog saveza.

Obzirom na 11 prijavljenih posada kraljevske discipline u veslanju, veslalo se u dvije skupine i to u 4 različite kategorije. Start utrke bio je na Kuli Norinskoj a cilj kod mosta u Metkoviću, za što je osmercima trebalo od 18 do 20 min. Iako je bilo prilično vruće i sparno, veslači nisu negodovali te su dobro pripremljeni i „naoružani“ vodom i sunčanim kremama izašli na vodu već oko 9 sati, te se lagano zagrijavali do Kule Norinske. Sa onima kojima smo razgovarali dobili smo povratnu informaciju da je rijeka Neretva idealna za veslanje, obzirom na mirnu i bistru vodu, vrlo mal riječni promet, što je idealno za veslačke pripreme ali i natjecanja, stoga i ne čudi da se ovakvo natjecanje događa upravo u Metkoviću.

U kategoriji otvoreno slavila je ekipa Jadrana iz Zadra, a na drugom i trećem mjestu bile su ekipe Mladosti i mješovita posada svih ekipa. U kategoriji veterana slavila je ekipa Mladosti, dok je drugoplasirana stigla mješovita posada. U kategoriji gradova najbolji su bili Splićani ispred Makarana i Zagrepčana. Ukupni pobjednici su veslači zadarskoga Jadrana s vremenom 18 minuta i 12 sekundi, koji su do sada zapravo pobjedili sva tri puta, što i nije neobično kad se uzme za činjenicu da u posadi ima i olimpijskih pobjednika i reprezentativaca. Nakon utrke domaćini su ugostili veslače i njihove goste svečanim ručkom  u restoranu Đuđa i Mate u Vidu. Dio veslača i gostiju boravi još nekoliko dana u gradu Metkoviću a smješteni su u hotelima i hostelu u gradu. Sljedeći veslački događaj u Metkoviću je standardna mini Kup regata (za kadete i juniore) Veslačkog saveza Dalmacije za mjesec i pol dana. Kako je to bilo pogledajte u našoj galeriji fotografija.