Danas je odigrano 5. kolo Prve županijske lige. Iznenađenje se dogodilo u Kominu gdje je Neretva poražena 2:1, a na Štruvinu je Metković pokazao karakter i preokrenuo rezultat u svoju korist 3:2.

Napokon pobjeda ONK Metkovića u novoj sezoni

ONK Metković je na domaćem terenu došao do prve ovosezonske pobjede u srazu s NK Slavenom. To je ujedno i njihova prva pobjeda u posljednjih pet mjeseci. Metkovci nisu dobro otvorili utakmicu. Igrač Slavena Ivo Mostahinić je u dvije minute (24. i 25. min.) postigao dva gola i doveo goste do zavidnih 0:2. Opet se pokazalo da je takav rezultat u ranoj fazi utakmice može biti zamka. Već u 36. minuti zgoditkom Drage Jelavića Metkovci pokazuju karakter koji u redove gostiju unosi neurozu, a u 43. minuti Josip Šiljeg postiže izjednačujući pogodak. U drugom dijelu utakmice u 77. minuti  ONK Metković postiže i svoj treći pobjednički pogodak preko Josipa Plćaša. Konačni rezultat je 3:2 za ONK Metković

Neretva je posrnula u Kominu

Iako su mnogi već knjižili novu pobjedu za plavo-bijele, Neretva je na gostovanju u Kominu imala više problema nego se je to moglo očekivati. Gusari se nisu htjeli olako predati favoriziranom gostu. Bilo je tu i ponešto sportske nesreće. Kominjani su poveli u samoj završnici prvog poluvremena. Nakon ubačaja, skoka, igrača Neretve Domagoj Kuran je pogodio vlastitu mrežu. Tako su Gusari otišli na odmor s pogotkom prednosti. U drugom poluvremenu je mladi Alen Oršulić postigao zgoditak za 2:0. Uz sva nastojanja i presing, posebno u završnici utakmice, Neretva je uspjela postići pogodak nedostatan za izjednačenje. Tako je konačni rezultat utakmice 2:1 za NK Gusar.

Rezultati 5. kola:  Čibača: Župa dubrovačka – Hajduk 1932. 1:0, Čilipi: Konavljanin – Maestral 3:1, Lastovo: Omladinac – Žrnovo 0:1, Metković: ONK Metković – Slaven 3:2, Potomje: Grk – Orebić 0:3, Komin: Gusar – Neretva 2:1, Smokvica: Jadran 1929. – Croatia 2:1.

Poredak na tablici nakon odigranog 5. kola

Kominjani su se bodovno izjednačili s Neretvom i Hajdukom 1932., ali sva tri sastava gledaju u leđa neporaženom Orebiću. Evo poredak nakon odigranog 5. kola 1. ŽNL DN.

1. Orebić 13 bodova (15:2)
  2. Neretva 12 bodova (24:4)
  3. Hajduk 1932. 12 bodova (13:6)
  4. Gusar 12 bodova (11:6)
  5. Župa dubrovačka 10 bodova (9:7)
  6. Slaven 9 bodova (13:9)
  7. Konavljanin 9 bodova (8:13)
  8. Maestral 6 bodova (9:8)