Danas je na igralištu Štruvino u predivnom ranojesenskom ambijentu i uz glasno navijanje domaćih Jajana odigran prvi gradski ligaški derbi, El Preko. Interes za utakmicu je bio izniman. Tribine su bile dupkom ispunjene i sigurno je bilo preko 600 gledatelja.

Neretva je od početka pokazala dominaciju na terenu. Već u 21. i 22. minuti gosti su golovima Frane Jerkovića i kapetana Ante Batinovića poveli 2:0. Ipak, ONK-ovci se nisu predavali i nošeni publikom do kraja su pokušavali parirati favoriziranoj Neretvi. U 61. minuti Frane Jerković postiže svoj drugi gol, ukupno treći za Neretvu. Utakmica je završila rezultatom 3:0 za Neretvu.

U sljedeću nedjelju se igra četvrto kolo 1. ŽNL DN. NK Neretva dočekuje NK Grka, a ONK Metković ide u goste kod NK Obrebića.