Večeras je pred 200-tinjak gledatelja odigrana rukometna utakmica 2. kola 1. HRL Jug između RK Metković 1963 i RK Hrvatski dragovoljac iz Dugog Rata. Domaćini nisu uspjeli naći rješenje za razigranog Plazibata koji je postigao 12 pogodaka za konačnu pobjedu gostiju 24:26.

Metkovci su dobro otvorili utakmicu i poveli s 2 gola razlike. Međutim, to nije dugo potrajalo i Dragovoljac je brzo izjednačio i stvorio prednost koju je čuvao do samog kraja. Rezultat na poluvremenu je bio 12:16 za goste. U nastavku su igrači Hrvatskog dragovoljca pojačali tempo i u jednom trenutku imali prednost od 6 golova razlike. Zadnjih šest minuta utakmice Metkovci uspjevaju smanjiti prednost gostiju na dva gola razlike da bi u 58. minuti rezultat bio 24:25 za goste. Do kraja ne uspjevaju zabiti gol,a gosti potvrđuju svoju pobjedu u zadnjoj minuti za konačni rezultat 24:26.

Metkovci mogu biti nezadovoljni jer nisu uspjeli realizirati neke izgledne šanse koje su se na kraju pokazale presudne. Isto tako, gotovo cijelu utakmicu nisu uspjevali naći rješenje za odličnog Mislava Plazibata koji je postigao polovicu svih zgoditaka za Hrvatskog dragovoljca. Uz Plazibata najefikasniji iz redova Dragovoljca bio Dina Banović sa sedam pogodaka. Kod domaćina najefikasniji su bili Antonijo Cvitanović s pet, odnosno Damir Mataga s četiri pogotka.

RK Metković 1963 je trenutno 9. na tablici i u 3. kolu odlazi na gostovanje u Rijeku kod RK Pećine koji je trenutno zadnji. Želimo izabranicima Filipa Romića puno sportske sreće da u Rijeci uspiju upisati svoju prvu ovogodišnju pobjedu. Momci, sretno!