Jučer je odigrano 10. kolo 1. HRL u kojem su rukometaši Mekovića 1963 u tvrdoj utakmici u posljednjim minutama preokrenuli tijek utakmice u svoju korist i pobijedili u Rijeci Kozalu rezultatom 32:34.

Bila je to tvrda utakmica. Dobar dio prvog poluvremena igralo se gol za gol, da bi zadnjih desetak minuta domaćin stvorio razliku od nekoliko golova te se na odmor otišlo s rezultatom 19:16 za Kozalu. U drugom dijelu opet čvrsta igra s obje strane. Činilo se da Metkovci ipak neće moći nadoknaditi manjak od 3-4 gola. Ali zadnjih deset minuta dogodio se preokret! Metkovci su odlučili igrati na sve ili ništa: ubrzali su tempo, odlično odigrali obranu, golman je uspio obraniti tri ključna šuta i i sve što su zapucali ušlo je u gol. Možemo reći da se ovaj put potvrdilo pravilo da sreća prati hrabre. Među strijelcima najraspoloženiji su bili Luka Vučić i Damir Mataga po 7 pogodaka, slijede Cvitanović (5), Bartolović i Volarević (4), Bezer i Pervan (3) i Kolovrat (1). Kod domaćina najefikasniji je bio Raul Valković sa 13 pogodaka.

U sljedećem kolu, 10. prosinca, Metković 1963. igra na domaćem terenu protiv Vodica.

ŠK Metković je u 9. kolu 2. HRL Jug na svom parketu poražen od Kamička rezultatom 30:31 te su jesenski dio  sezone završili na 9. mjestu s 3 osvojena boda. Drugi dio sezone otvaraju opet kod kuće sa ŠRK Balić-Metličić 17. veljače 2018.

Rukometašice ŽRK Metković su doživjele poraz kod kuće od Trogira. Rezultat utakmice je 19:22. Metkovke su jesenski dio sezone završile na 9. mjestu osvojivši 4 boda. U 10. kolu, s kojim 17. veljače 2018. počinje drugi dio sezone, Metkovke su slobodne.