Večeras su u Gradskoj sportskoj dvorani do važnih bodova stigli rukometaši Metkovića 1963 koji su se u 14. kolu 1. HRL jug sastali s RK Pećine. Metkovci su pobijedili Riječane 32:28.

Utakmica je počela u 19 sati. Metkovci su u utakmicu ušli dosta neurozno, u grču, protok lopte nije bio brz i točan tako da su prvih 20-tak minuta utakmice gosti iz Rijeke vodili do 3 gola razlike. U zadnjoj trećini prvog poluvremena, Metkovci se dovode u red i prelaze u vodstvo. Rezultat prvog poluvremena je bio 16:13 za Metković.

U drugom poluvremenu je kvaliteta Metkovića došla do izražaja, čvrsto i smireno su igrali do samoga kraja i pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna.

Nakon dva poraza i jednog nerješenog rezultata ovo je za nas vrlo važna pobjeda. U utakmicu smo ušli nervozno ali smo na kraju zasluženo pobijedili. Posebno bih istaknuo juniorskog reprezentativca Daria Raguža kojemu je ovo bila prva utakmica nakon petomjesečne puze. Svojim sigurnim šutevima podigao je razinu igre i unio mir u ekipu. Od sutra počinjemo pripreme za dalmatinski derbi u Splitu koji ćemo igrati idući vikend i u kojem ćemo dati sve od sebe u borbi za nove bodove, izjavio je nakon utakmice trener Filip Romić.

Večeras je kod Metkovića posebno raspoložen bio Dario Raguž koji je zabio čak 9 golova, slijedi Antonijo Cvitanović sa 6, Nikola Bartolović i Damir Mataga po 5, Josip Bezer 3, te Marko Pervan i Filip Volarević koji su postigli po 2 gola.

Za Metković 1963 još su nastupili: Vladimir Koncul, Ivan Obšivač, Smiljan Kolovrat, Darijan Bošković, Marko Romić i  Kristijan Marević.

Kod Riječana su najefikasniji bili Marko Vujović sa 8, Toni Katalinić sa 7 i Karlo Belas sa 6 pogotaka. U strijelce su se još upisali Matej Pribanić i Andrej Gaši s po 2 i Borna Sila, Emil Buratović i Eugen Badnjak s po 1 zgoditak.

Za RK Pećine još su nastupili: Dean Švabić, Siniša Sančanin, Massimo Oklen, Luka Vrban i Edi Vučić.

U 15. kolu RK Metković se sastaje sa RK Split, Utakmica će se igrati sljedećega vikenda u Splitu.