Večeras je odigrano 16. kola 1. HRL Jug u kojem su se sastali Metković 1963 i Solin. Metkovci su uvjerljivom pobjedom (35:24) na domaćem terenu pred 150 gledatelja stigli do dva vrijedna boda.

Bila je to utakmica u kojoj se od samoga početka znalo tko je kvalitetnija momčad i pobjeda Metkovića ni u jednom trenutku nije bila upitna. Već u prvim minutama Metkovci su stvorili razliku od nekoliko golova koja se do kraja poluvremena samo povećavala te je prvo poluvrijeme završilo s rezultatom 21:10.

U drugom poluvremenu Metkovci su krenuli u istom pobjedničkom ritmu tako da su jednom trenutku imali rezultatsku prednost od čak 17 golova (29:12). Solinjani su doslovno bili razbijeni. Tada trener Filip Romić izvodi iz igre iskusne igrače (Boškovića, Bartolovića, Cvitanovića…), a u igru uvodi mlađe igrače (Bezera, Romića, Volarevića, Gustina i Talajića) koji utakmicu mirno privode kraju za konačni rezultat 35:24.

Sve što smo se dogovorili prije utakmice momci su ostvarili na terenu. Čestitam mojim igračima na sjajno obavljenom poslu. Ova pobjeda nam je važna zbog bodova ali i zbog jačanja samopouzdanja cijeloga tima. Idući vikend idemo u Kaštela (Ribola) odigrati čvrstu, mušku utakmicu ii pokušati doći do novih bodova, komentirao je utakmicu trener Metkovaca Filip Romić.

Kod Metkovića 1963 najefikasniji je bio Antonijo Cvitanović s 8 golova, slijede Filip Volarević i Josip Bezer s po 6, zatim Darijo Raguž s 5, Smiljan Kolovrat s 4, Marko Pervan i Ivan Obšivač s po 2 gola, te Marko Jakić i Nikola Bartolović s po 1 golom.

Kod Solinjana je najefikasniji bio Marko Šindik sa 7 i Luka Pojatina s 4 gola.

Trenutno su na tablici od 3 momčadi od 6. do 8. mjesta s po 15 bodova među kojima je RK Metković koji će se u 17. kolu 24. ožujka (subota) sastati s Ribolom u Kaštelima. Ribola je trenutno 5. sa 17 bodova i u ovom je kolu poražena od Dubrovnika 32:26.