Metković Mehanika je u 7. kolu 1. HRL Jug doživjela poraz od uvijek neugodnog protivnika Biograda koji je slavio s rezultatom 28:23.

Metković je dobro otvorio utakmicu i prvih desetak minuta imao rezultatsku prednost. U polovici prvog poluvremena Biograd preokreće rezultat u svoju korist i ne ispušta prednost do kraja poluvremena (13:12).

Na početku drugog poluvremena inicijativu opet ima Metković koji prelazi u vodstvo (14:16). Onda se u od 41. minuti lomi utakmica (17:17). Metković ne uspijeva punih osam minuta postići gol, a domaćin u tom razdoblju postiže 5 golova te nakon toga pravi još jednu seriju od 3:0. Metković više nije imao snage nadoknaditi razliku od 7 golova te je utakmica završila pri rezultatu 28:23 za domaćine.

Polovicu svih zgoditaka za Biograd je postigao odlični Šime Markić koji je bio zagonetka za metkovsku obranu. Kod Metkovića su najefikasniji bili Marko Buntić sa 7 i Luka Vučić s pet pogodaka.

Nismo uspjeli nadoknaditi nedostatak Smiljana Kolovrata i Jure Kozine. Igrali smo nedovoljno agresivno u obrani, a u napadu smo napravili previše tehničkih grešaka i promašili šuteva. U sljedećem kolu igramo kod kuće protiv Splita. Pozivamo naše navijače da dođu u što većem broju bodriti nas u borbi za nove bodove, izjavio je nakon utakmice trener Metković Mehanike Filip Romić.

Metković u ovom trenutku ima 10 bodova, kao Karlovac i Ribola Kaštela koji imaju bolju gol razliku, te je na četvrtom mjestu na tablici.