U 9. kolu 1.HRL JUG Metković Mehanika je gostovala u Kaštelima gdje je danas igrala s domaćinom Ribolom i doživjela težak poraz (34:17).

Metković je dobro otvorio utakmicu i vodio do rezultat 6:6. Tada Ribola prelazi u vodstvo i na odmor odlazi sa osam golova prednosti (14:6). Metković od 11. do 30. minuti nije uspio postići ni jedan pogodak što nije bio samo problem rezultata već krize koja se uvukla među igrače i koja ih je pratila do kraja utakmice. Ribola je u istom ritmu otvorila i drugo poluvrijeme pa je na kraju zasluženo pobijedila s visokih 34:17.

Kod Metkovića je najefikasniji bio Marko Buntić koji je postigao 7 golova od čega 5 iz sedmerca. Kod domaćina su s po šest pogodaka najefikasniji bili Fistonić, Vujičević i Mikas.

Metković je s 12 bodova još uvijek četvrti na tablici. U 10. kolu, koje se igra 1. prosinca, u Metković dolazi Karlovac, vrlo kvalitetna ekipa koja je jučer pobijedila Trogir. Metkoviću će sigurno trebati podrška s tribina, stoga pozivamo sve navijače i ljubitelje rukometa da dođu u subotu bodriti naše rukometaše u zadnjoj domaćoj utakmici jesenskog dijela prvenstva.