Županijski rukometni derbi ovoga puta je pripao Metkovcima. Naime, večeras je pred 200-tinjak gledatelja u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću odigrana utakmica 18. kola 1.HRL Jug između RK Metkovića 1963 i RKHM Dubrovnik u kojoj su domaćini pobijelili rezultatom 30:28.

Nakon početnog iskušavanja snaga u kojem je rezultat bio dosta izjednačen s minimalnim prednostima jedne ili druge ekipe, Metkovci su od 15. minute preuzeli vodstvo i došli do prednosti od 2 do tri gola i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 14:12.

Metkovci su i u drugom poluvremenu krenuli u istom ritmu, čvrsto u obrani i učinkovito u napadu. Međutim, Dubrovčani se nisu predavali i u 54. minuti je došlo do izjednačenja (25:25) nakon čega ulaze u vrlo dramatičnu završnicu u kojoj se zaredalo nekoliko isključenja, jedno na strani Dubrovnika i čak dva na strani Metkovića.

U tom periodu igralo se dosta energično i brzo, ali i nervozno, pa je bilo tehničkih pogrešaka s obje strane. Vratar Darijan Bošković imao je 5 obrana od kojih je i važan sedmerac u 55 minuti. Fenomenalni Marko Pervan u posljednje dvije minute postiže dva od tri metkovska gola (treći je dao Filip Volarević) i to u trenucima kada Metković igra s četiri igrača, a Dubrovnik s pet, odnosno šest igrača. U zadnje tri minute susreta Dubrovčani, premda s igračima više, postižu tek jedan gol.

Među Metkovcima je najefikasniji bio Dario Raguž sa 8 golova uz stopostotnu realizaciju sedmeraca (4). Zatim Marko Pervan sa 7, Antonijo Cvitanović 5, Ivan Obšivač i Josip Bezer po 3, Filip Volarević 2, te povratnik Damir Mataga i Smiljan Kolovrat po 1 gol. Još su nastupili Marko Jakić, Vladimir Koncul, Bruno Talajić, Vlatko Petrić, Lucijan Popović, Marko Romić i Kristijan Marević.

Kod Dubrovčana naefikasniji je bio Luka Bevanda s 8 golova, zatim Zvonimir Srna s 5, Tomislav Radić s 4, Nikša Bušlje i Mario Dabelić s po 4, Hrvoje Lončarica i Leo Brnin s po 2, te Anes Avdić s 1 golom. Za Dubrovčane su još nastupili Luka Morović, Teo Putica, Kristijan Janđelić, Admir Čustović, Kajo Cikatić, Toni Barišić i Ivan Dobrić. Trener je Ante Lagator.

– Bez dva standardna igrača, Nikole Bartolovića i Vladimira Koncula, i s ozljedama načetoga Damira Matagu uspjeli smo pobijediti favorizirani Dubrovnik. Moram reći da je za nas ovo velika pobjeda. Čestitam svim mojim igračima, publici koja nas je bodrila s tribina i protivničkim navijačima koji su nam bili motiv više da se čvrsto borimo do samoga kraja što je okrunjeno važnom pobjedom, komentirao je utakmicu trener Filip Romić.

Bila je to izvrsna utakmica s uzbudljivom završnicom u kojoj je favorit bio Dubrovnik, ali su Metkovci ostavili srce na terenu i zasluženo osvojili vrijedna nova dva boda. Metković je i dalje osmi na tablici sa 17 bodova koliko imaju u sedma Kozala i šesti Buzet.

Priliku za pomak prema gornjem dijelu tablice Metković ima već u subotu, 14. travnja, kada mu u goste dolazi Buzet.