Danas su u Odessi momčadi Shakhtara i Dinamo Kijeva odigrali veliki ukrajinski derbi u okviru ukrajinskog Superkupa.

Uspješnija je bila momčad Paula Fonsece koja je slavila rezultatom 2-0, te time stigla do svoje osme titule u ukrajinskom Superkupu. Pobjedu je Shakhtaru osigurao argentinski napadač Facundo Ferreyra s dva zgoditka, u kojima je oba puta asistent bio brazilski branič Ismaily. Brazilac je fantastičnim ubačajima u 8. i 56. minuti utakmice 26-godišnjem Argentincu zaista ostavio malo prostora za pogrešku pri realizaciji.

Susret je nakon drugog pogotka nakratko prekinut zbog eksplozije pirotehničkog sredstva pokraj igrača Shakhtara.
Svih 90 minuta u ovoj utakmici za ukrajinskog prvaka odigrao je bivši reprezentativac i kapetan Hrvatske, te aktualni kapetan Shakhtara Darijo Srna. Srna je tako stigao do svoje 22. titule u karijeri s ukrajinskim timom, a sudjelovao je u svakom od osam utakmica Superkupa koje je Shakhtar osvojio.