Državne prvakinje, ženska kros-ekipa iz OŠ don Mihovila Pavlinovića, u kategoriji 7. i 8. razreda, osvojila je prvo mjesto na Županijskom natjecanju školskih sportskih klubova osnovnih škola koje se održalo jučer na dubrovačkom stadionu Lapad.

U konkurenciji 40 učenica iz 10 škola Lukrecija Krstičević, Iva Markić, sestre Sara i Karla Šiljeg pojedinačno su završile utrku kao prva, druga, treća i četvrta. Uspjeh vrijedan divljenja!

Ovim izvrsnim rezultatom osigurale su nastup na Državnom natjecanju u  Poreč u gdje će braniti naslov državnih prvakinja iz svibnja prošle godine.

U kategoriji dječaka naši trkači u sastavu – Marko Cvitković, Zoran Primorac, Ante Barišić i Luka Jurković – zauzeli su ekipno 4. mjesto u konkurenciji 12  škola s područja naše županije.

Našim mladim trkačicama, trkačima i voditelju Školskog športskog društva Gusar,  nastavniku Ninu Šešeljute čestitamo na uspjehu.