U subotu, 28. travnja, u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću odigrana je utakmica 4. kola B1 košarkaške lige Jug između Metkovića i Amfore iz Makarske koja je završila pobjedom domaćina 77:32 (45:17).

Do četvrtog uspjeha i pobjede došli su domaći košarkaši nadigravši goste iz Makarske.
usprkos problemu izostanaka važnih igrača, ovaj put u unutarnjoj liniji i reketu, zbog poslovnih obveza i ozljeda (Primorac i Erceg).

Imala je i Amfora svoje izostanke u postavi ali su se domaći košarkaši bolje snašli i došli do uvjerljive pobjede koja je bila riješena već na poluvremenu (45:17). Metkovci su u istom ritmu nastavili i drugo poluvrijeme te je utakmica završila njihoovm pobjedmo i to s uvjerljivim rezultatom 77:32.

Kod domaćih svi su se upisali u listu strijelaca, a najraspoloženiji i učinkovitiji je bio Hrvoje Veraja sa 32 koša. Dvocifreni su još bili Proleta s 13, Bajo s 11 i S.Vidović s 10 postignutih koševa. Kod gostiju najviše koševa 19 postigao je Željko Jović.

KK Metković:  S. Vidović 10p2t, K. Bajo 11p, H. Veraja 32p1t, R. Dominiković 3p, T. Dodig 2p, L. Vuletić 2p, F. Dujmović 4p, F. Proleta 13p1t. Trener: J. Dominiković

KK Amfora: B. Šimić 3p, Z. Radalj 6p2t, M. Lalić 0p, R. Šimić 0p, Ž. Jović 19p2t, G. Pribisalić 4p. Trener: N. Videka.