Nakon remija s Neretvancem, domaćega poraza protiv Zagore, nedjeljnog nesretnog poraza u Baškoj Vod, Neretva je napokon upisala sva tri boda u novoj sezoni. Danas u 4. kolu 3. HNL Jug u goste joj je došao novi trećeligaš Vodice koji je ostao kratak 3:1.

Neretva je uglavnom dominirala utakmicom, Vodice su se orijentirale na obranu i moguće kontre. U prvom poluvremenu novopridošli Šibenčanin Lokin neobjašnjivo promašuje prazan gol s nekoliko metara, a udarce Medića i Sršena vješto zaustavlja Vodičanin Mihaljević.

U drugom poluvremenu Neretva i dalje napada, međutim, greška na sredini terena otvorila je priliku Vodicama za kontru iz koje su gosti poveli 1:0. Gol je u 49. minuti postigao Jefferson. Nakon toga iz igre izlazi Kuran, a ulazi mladi Čupić, Neretva igra još otvorenije što joj se isplatilo u 67. minuti kada je Sršen postigao izjednačujući gol. Sršen je zaslužan i za drugi Neretvin gol. Deset minuta kasnije njegov dobar udarac odbija vratar Mihaljević do Lokina koji ju spretno posprema u mrežu Vodica za 2:1. Posljednji gol za Neretvu, nakon prekršaja na Mediću, postigao je u 93. minuti iz jedanaesterca Brečić.

Neretvanac je u Biogradu nakon golijade s obje strane zaradio bod. Utakmica je završila 3:3, a golove za Neretvanac postigli su Martinčević (40′-ag), Marušić (51′) i Mihaljević (77′).

Jadran LP je jučer poražen u Hrvacama 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Metkovac Antonio Štimac. Novi klub Šime Erjauca BŠK Zmaj izbušio je jučer prošlogodišnjeg favorita Uskoka 4:0.