Derbi 6. kola 1. HNL Jug između Metković Mehanike i Dubrovnika završio je bez pobjednika (18:18). Tvrda i u obrani čvrsta utakmica igrala se danas u metkovskoj Gradskoj sportskoj dvorani u kojoj su rivali na vrhu tablice podijelili bodove.

Dubrovčani su odlično otvorili utakmicu i u ranoj fazi poveli 0:3. Metkovci su morali do kraja poluvremena loviti zaostatak u čemu su i uspjeli jer se na odmor otišlo pri rezultatu 10:10.

U drugom poluvremenu je igra bila dosta izjednačena. Obje su ekipe imale period blage dominacije, prvo Dubrovčani, a potom i Metkovci koji su 56. minuti imali 2 gola prednosti koju do kraja utakmice nisu uspjeli sačuvati.

U redovima Metkovića posebno se istakao Marko Buntić koji je postigao 10 od ukupno 18 golova. Kod Dubrovnika najefikasniji je bio Metkovac Zvonimir Srna s 4 postignuta gola. Srna je zbog grubog prekršaja par minuta prije kraja dobio crveni karton i tako zaradio isključenje.

Moji momci su odradili sve ono što što smo se dogovorili prije utakmice i zbog toga sam ponosan na njih. Čestitam suparniku na osvojenom bodu. Posebno se želim zahvaliti našoj publici koja je večeras došla u tako velikom broju. Na krilima njihova navijanja uspjeli smo sačuvati bod protiv vrlo jakog protivnika, a malo je nedostajalo i da pobijedimo, izjavio je nakon utakmice trener Metkovića Filip Romić.

Zanimljiv podatak je da su domaćini imali 3 sedmeraca, gosti čak 7 od kojih su samo četiri realizirali. Bravo, Darijane Boškoviću!

Posebno treba pohvaliti metkovsku rukometnu publiku koja je došla u velikom broju, oko 900 gledatelja, i snažno je bodrila svoju ekipu. Ni Dubrovčani nisu bili bez podrške s tribina… Tako da je to večeras bila lijepa rukometa predstava.

U 7. kolu RK Metković Mehanika putuje u Biograd gjde ih čeka istoimena ekipa koja je do sada upisala smo 4 boda i na 8. je mjestu na tablici.