Večeras je u metkovskoj Gradskoj sportskoj dvorani Metković Mehanika odigrala veliku utakmicu 5. kola 1. HRL Jug u kojoj je pobijedila Buzet (21:19), momčad koja se ove godine pojačala na tri pozicije i planira ući u Premier ligu.

Metkovci su ovom pobjedom upisali 9 bodova i zasjeli na prvo mjesto na tablici. Čeka se još ishod utakmice u Dubrovniku gdje će u utorak igrati Trogir i Dubrovnik koji trenutno ima 8 bodova i na drugom je mjestu. Zanimljivo će biti u sljedeću subotu, 3. studenoga, kada u Metković dolazi izravni rival za prvu poziciju Dubrovnik.

Vratimo se večerašnjoj utakmici! Bila je to tvrda i teška utakmica u kojoj su domaćini poveli i tijekom prvoga poluvremena stekli prednost od 3 gola (6:3). Tada nastupa kriza u igri Metkovića koji postiže samo jedan, a Buzet čak 6 golova (7:9) i na odmor se odlazi pri rezultatu 8:9.

U drugom poluvremenu Metković se vraća u igru i do kraja se rezultat mijenja u korist jednih i drugih, kao na klackalici. Neizvjesno do samoga kraja. Dvije minute prije kraja gosti ne uspijevaju iskoristiti dva sedmerca, izvrsno brani Darijan Bošković, a istovremeno leteći Vučić postiže 2 ključna pogotka za pobjedu Metkovića 21:19.

Čestitam momcima na velikoj požrtvovnosti u ovoj teškoj utakmici. Uspjeli smo slomiti vrlo kvalitetnog protivnika koji je dosta uložio u pojačanja i ima za cilj ući u Premier ligu. Hvala metkovskoj publici na podršci. Nas u sljedeću subotu čeka vrlo važna utakmica protiv Dubrovnika i pozivam sve ljubitelje rukometa da nas dođu podržati, izjavio je nakon utakmice trener Metković Mehanike Filip Romić.

Među Metkovcima najučinkovitiji je bio Jure Kozina sa 6 pogodaka, slijede Antonijo Cvitanović i Marko Buntić s po 4, Josip Bezer i Luka Vućič s po 3 i Ivan Obšivač 1 pogodak. Veliki doprinos pobijedi dao je vratar Darijan Bošković s 11 obrana.

Kod Buzeta najraspoloženiji su bili Raul Valković s 5 i Dario Černeka s 4 pogotka.