Na otvaranju nove sezone 3. HNL Jug u Opuzenu su se sastali vječni rivali Neretvanac i Neretva. Kao i prošle godine, neretvanski El Clasico je završio podjelom bodova (1:1).

Interes gledatelja je bio poprilično velik, tribine na Podvornici su bile ispunjene, a ovoga puta Neretvancu je podršku dalo 50-tak Kineza s gradilišta Pelješkoga mosta a na drugoj strani su navijačkim skandiranjem uzvratili Neretvini Blue-White Killersi.

U prvom dijelu utakmice Neretvanac je bio agresivniji i stvaralo je nešto više prilika od Neretve, međutim, ni jednu nije uspio realizirati. Neretvin branič Dražan Glibo je u 44. minuti, nakon prodora kapetana Ante Batinovića na desnoj strani, ugurati odbijenu loptu s par metara u mrežu Neretvanca. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Neretva je bila u aktivnoj obrani, nastojeći igru držati na sredini terena, a Neretvanac je nastojao što prije doći do prvog ovosezonskog gola. Kako je ipak ovo početak natjecanja i igrači još nisu u punoj formi, tempo igre je pao. Preokret se dogodio u 76. minuti kada je majstorski s lijevog ruba šesnaesterca potegao Domagoj Marušić. Neretvin vratar Antonio Brkić je bio nemoćan. Do kraja utakmice Opuzenci su na krilima izjednačujućeg gola pokušavali doći do vodstva, ali bez uspjeha.

U 88. minuti je Neretva imala veliku priliku za uzeti sva tri boda u Opuzenu. Obrana Neretvanca je napravila veliku grešku, vratar Petar Kozina je nesmotrenim izlaskom ostavio prazan gol, a prizemnu loptu Adela Ajkunića je s crte skinuo jedan od Neretvančevih igrača.

Na kraju možemo reći da je konačni rezultat bio realan i da su obje ekipe zaslužile po jedan bod.