Danas je na konferenciji za medije u Galeriji Gradskog kulturnog središta Metković predstavljen projekta Za skladnije i ugodnije predškolske dane u Dječjem vrtiću Metković za koji je ugovor potpisan jučer u Splitu.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Projekt su predstavili gradonačelnik Dalibor Milan i ravnateljica DV Metković Julijana Bebić sa suradnicima.

Grad Metković će u partnerstvu s Dječjim vrtićem Metković projekt provoditi tijekom 30 mjeseci. Ukupna vrijednost projekta je 6.083.886,65 kn što je dosad najveća vrijednost potpuno bespovratnih sredstava za Grad Metković kao ustanove jedinice lokalne samouprave i u potpunosti se financira se iz Europskog socijalnog fonda unutar Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Projektom ‘Za skladnije i ugodnije predškolske dane u Dječjem vrtiću Metković’ ćemo postići daljnji razvoj postojećih i uvođenje novih, priuštivih programa; stvaranje poticajnog okruženja u vrtiću, dodatnu edukaciju odgojno obrazovnih djelatnika, osiguravanje praćenja za tjelesni rast i zdravlje djece, osiguravanje adekvatno opremljenog prostora za odvijanje redovnih i posebnih programa. Zapošljavanjem 22 djelatnika unutar provedbe projekta direktno potičemo zapošljavanje stručnog kadra, potičemo razvoj socijalnih usluga, doprinosimo usklađenju obiteljskog i poslovnog života, izjavio je gradonačelnik Dalibor Milan.

Ravnateljica Julijana Bebić je obrazložila da je ovaj projekt svojevrsni nastavak prijave i realizacije projekta za poboljšanje materijalnih uvjeta u predškolskim ustanovama/vrtićima koji je prijavljen u veljači ove godine koji je uključivao izgradnju i adaptaciju dvije boravišne prostorije. Ovim projektom ćemo ih opremiti didaktikom i ostalom neophodnom opremom, te pružamo obogaćene usluge djeci zapošljavanjem od stručnog kadra do pomoćnog osoblja uz istu priuštivost.

Koordinator projekta Lara Šiljeg je naglasila i važnost senzorne sobe koja će se opremiti unutar provedbenog razdoblja jer predstavlja inovativan pristup u radu djeci s poteškoćama u razvoju jer je to multisenzorni prostor kojim se osigurava dodatna senzorna stimulacija ili reduciraju senzorni poremećaji. Dosad se takvoj usluzi moglo pristupiti izvaninstitucionalno, a sada će biti omogućen djeci kroz redovan rad vrtića uz rad s defektologom i psihologom, te će se uz senzornu sobu, didaktiku, uvođenje novih programa i zapošljavanje stručnog kadra omogućiti poboljšan objedinjeni kontinuiran pristup u radu s djecom i djecom s poteškoćama u razvoju.