Jučer je u Zatonu kraj Šibenika održana 2. regata Kupa Dalmacije na kojoj su sudjelovali veslači iz VK Neretvanski gusar. Oni su ukupno je osvojili 5 medalja od čega jedno prvo, jedno drugo i tri treća mjesta.

U konkurenciji skifova kadeta B drugo mjesto osvojio je Nikola Mijić. U drugoj utrci skifova kadeta B nastupio je Luka Popović koji je osvojio 3. mjesto. Još jedno treće mjesto u istoj konkurenciji osvojio je Marin Plećaš.

Prvo mjesto u skifu seniorki osvojila je Nataša Šustić.

Dvojac na pariće juniori B u sastavu Luka Barišić/Marijan Filipović osvojio je treće mjesto.

Gosti regate bili su veslači češkog Brna koji su se u Zatonu zatekli na proljetnim pripremama.

Sljedeća regata Kupa Dalmacije predviđena je u Dubrovniku 21. travnja 2018. godine, a sedam dana iza toga u Zagrebu se održava Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore i veterane.