Nakon četiri mjeseca stanke na travnjak su istrčale i nogometašice. U 10. kolu 1. HRL za žene ŽNK Neretva je Iza Vage dočekala posljednju ekipu na ljestvici, ŽNK Viktorija, i očekivano je upisala sva tri boda (7:0).

Domaće igračice su posao završile već u prvom poluvremenu koje je završilo 4:0. Prvi pogodak je pao već u 7. minuti preko Nikol Šunjić, samo četiri minute precizna je bila Laura Sušak. Ana Mandić pogađa čak dvaput, u 13. i 22. minuti. U drugom poluvremenu je umjesto Petre Vladimir u igru ušla Marija Šiljeg i postigla gol u 65. minuti. Marija Herceg je podebljala rezultat u 73. minuti iz kaznenoga udarca, a posljednji pogodak na utakmici je autogol Lucije Lubine u 87. minuti.

Neretva se nakon današnje utakmice nalazi na 6. mjestu s 15 bodova, kao i Donat koji ima bolju gol razliku.

Sljedeći vikend će Neretva gostovati u Osijeku gdje će igrati dvije utakmice, ligašku i u Kupu.