Danas je odigrano 3. kolo 1. HNL za žene u kojem je Neretva napokon došla do prve pobjede u ovoj sezoni. Metkovke su gostovanju u Slavonskom Brodu bile uspješnije od nogometašice Viktorije (2:3).

Svi pogodci su pali u prvom poluvremenu. Neretva je povela 0:3. Prvi gol je postigla Ana Mandić u 15. minuti, potom u 21. minuti domaća igračica Antonela Petrović postiže autogol nakon dobrog udarca Nikol Šunjić koja je postigla treći Neretvin gol u 33. minuti.

Nakon toga slijede dva pogotka Brođanki. Prvo je precizna bila Marčinko iz kaznenog udarca u 35. minuti, a na kraju prvog poluvremena, u sudačkoj nadoknadi, posljednji gol na utakmici postiže Helena Štimac za konačnih 2:3 za Neretvu.

Neretva je trenutno 5. na ljestvici sa tri boda. U 4. kolu 18. listopada u Metković dolazi ŽNK Osijek, jedna od dvije nabolje ekipe lige.