Trenutni prvak ŽNK Split bio je prejak za Neretvu u 5 kolu. Utakmica Iza Vage završila je 0:6.

Prije utakmice nogometašice Neretve su imale zajedničko fotografiranje u novim dresovima koje je klubu poklonio naš Dario Srna.

Prvo poluvrijeme je završilo 0:1. Metkovke su dobro su parirale aktualnim prvakinjama, posebno se istakla vratarka Jelena Kešina koja je imama nekoliko izvrsnih obrana. Neretva je imala šansu iz indirekta, s nekoliko metara od gola lopta je završila u živom zidu kojega su Splićanke postavile na gol-crtu.

U drugom poluvremenu igračicama Neretve, na čijoj klupi ovoga puta nije bilo zamjena, bilo je sve teže nositi se sa Splićanke koje su na kraju slavile 0:6. Golove su postigle Pezelj (23′), Lubina (49′), Bukač (53′-11m), Pedić (62′), Kalamiza (78′), Kolgjeraj (84′).

U 6. kolu koje se igra u nedjelju Neretva ide na gostovanje u Lepoglava.