Dvotjedna stanka zbog zaraze nekolicine igrača je loše utjecala na igru Metković Mehanike koja je večeras u 8. kolu 1. HRL Jug na svom parketu doživjela težak poraz od ekipe Metličić i Balić (22:32). Utakmica je, u skladu s epidemiološkim mjerama, odigrana bez publike na tribinama Gradske sportske dvorane.

Metkovici su bili ravnopravni s gostima do 26. minute susreta, kada su Splićani prešli u vodstvo koje nisu ispustili do kraja utakmice. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:18.U drugom poluvremenu su gosti imali u jednom trenutku nedostižnih trinaest golova prednosti.

Kod Metkovića su najučinkovitiji bili Cvitanović i Bezer s po četiri pogotka, kod gostiju Vulić s osam i Kozina sa sedam pogodaka.

U 9. kolu Metković Mehanika bi trebala gostovati u Senju.