U 16. kolu 1. HRL jug Metković Mehanika je potpuno nadigrala Zadar 1954 (31:23).

Već na samom početku se iskazao golman Kozina obranivši dva sedmerca, a do kraja utakmice još dva. Metkovci su tvrdom, aktivnom obranom i učinkovitim kombiniranjem u napadu uspijevali do poluvremena držati prednost od 2-3 gola, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 14:11.

Vrlo dobro su otvorili i drugo poluvrijeme te su brzo došli do 6-7 golova prednosti. Gosti su tada počeli igrati riskantno, bez golmana u fazi napada, što je dalo priliku i domaćem golmanu Kozini da se dvaput upiše u strijelce što je upotpunilo njegovu odličnu statistiku od 17 obrana.

Kod Metkovića su najefikasniji bili Josip Čutura i Marin Marić s po 5 i Kristijan Marević s 4 pogotka, a kod Zadra Tiziano Merhar s 5 pogodaka.

U 17. kolu Metković Mehanika će gostovati kod drugoplasiranog Karlovca.