Danas su igrane utakmice 20. kola 1. HRL jug. Metković Mehanika je na svom parketu poražena od Senja (28:32).

Metkovci su dobro otvorili utakmicu, brzo su stvorili razliku od četiri pogotka razlike da bi u 21. minuti gosti izjednačili a potom potpuno preokrenuli tijek utakmice u svoju korist. Na odmor se otišlo pri rezultatu 12:15 za Senj.

Gosti su dominirali i u drugom poluvremenu, u jednom trenutku su imali čak šest pogodaka prednosti. Na kraju zaslužena pobjeda Senja.

Kod Metkovića su najefikasniji bili J. Čutura i M. Marić s po šest pogodaka, a kod Senja Matija Krmpotić s 11 pogodaka.

Metković je trenutno šesti s 20 bodova. U 21. kolu će gostovati kod Rudara Labin, utakmica će se igrati u subotu, 29. svibnja.