U 14. kolu 1. HRL jug Metković Mehanika je uspješno gostovala u Rijeci kod Kozale (29:33) i upisala je vrijedna dva boda koja su je dovela do pete pozicije na tablici.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i poveo 5:0, da bi Metkovci do 12. minute uspjeli izjednačiti (5:5). Do kraja prvoga poluvremena vodila se rovovska bitka u kojoj je domaćin otišao na odmor pri rezultatu 14:16.

U sličnom ritmu je počelo i drugog poluvrijeme. Ipak, Metkovci su u 41 minuti susreta poveli 20:21 i do kraja susreta su povećavali prednosti do konačnih 29:33.

Kod Metkovića je najefikasniji bio Kristijan Marević s čak 12 pogodaka, a kod Kozale Antonio Dizdar sa 8 pogodaka.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu gdje nas je domaćin poveo sa 5:0 uspjeli smo se vratiti čvrstom obranom i laganim golovima u kontra napadima. Na krilima fenomenalnih obrana Željke Kozine i izvanrednih realizacija Marevića sa čak 12 golova priveli smo utakmicu mirno kraju. Želio bih pohvaliti svoje momke na požrtvovnosti i ovim putem im čestitati. – kazao je trener Filip Marević.

U 15. kolu Metković Mehanika će gostovati kod Ribole iz Kaštela.