U 3. kolu 1. HRL jug Metković Mehanika je danas gostovala u Omišu kod Hrvatskoga dragovoljca. Bila je to žustra utakmica u kojoj je slavio domaćin (29:27).

Metkovci su prokockali rezultatsku prednost od nekoliko golova koju su imali veći dio prvoga poluvremena koje je na kraju završilo 14:12 za domaćina. U 24. minuti je Hrvatski dragovoljac imao dva igrača manje a Marić nje iskoristio sedmerac za izjednačenje 12:12.

U drugom poluvremenu Hrvatski dragovoljac nije dopustio negativni saldo. Metkovci su uspijevali više puta izjednačiti, ali kako je utakmica išla kraju, bilo sve jasnije da će domaćin uzeti oba boda.

Kod Metkovića najefikasniji je bio M. Marić, a kod Hrv. dragovoljca M. Plazibat, obojica s po sedam pogodaka.

U 4. kolu, 23. listopada, u Metković će doći Senj.