U Gradskoj sportskoj dvorani večeras je odigrana utakmica 6. kola 1. HRL jug: Metković Mehanika je ugostila i pobijedila ekipu Rudar Adria Oil iz Labina (30:21).

Utakmica je počela uobičajenim odmjeravanjem snaga, igralo se gol-za-gol. Dojma smo se utakmica prelomila u zadnjih deset minuta prvoga poluvremena kada su gosti uspjeli postići samo dva pogotka, a domaći igrači čak sedam te se na odmor otišlo pri rezultatu 17:10.

Na početku drugoga poluvremena Metkovci su malo zastali, vjerojatno pod dojmom visoke prednosti, pa je trener Čagalj zatražio timeout u trenutku kada su Rudari prepolovili zaostatak. Nakon toga je Metković Mehanika je nastavila u svom pobjedničkom ritmu do kraja utakmice.

Među Metkovcima najefikasniji strijelac je bio J. Bezer sa 6 pogodaka, slijede H. Batinović s 5 i J. Čutura s 4 pogotka. Kod gostiju je to bio Bruno Derossi.

U 7. kolu koje ne na rasporedu 13. studenoga Metković Mehanika će gostovati u Zadru.