Borbenu, tvrdu i do samo kraja neizvjesnu utakmicu odigrali su večeras rukometaši Metković Mehanike na gostovanju u Buzetu u 5. kolu 1. HRL jug. Na kraju je slavio domaćin (34:33), a D. Raguž je u 60. minuti susreta promašio sedmerac za bod.

Bila je to poprilično ravnopravna borba na parketu ako izuzmemo zadnjih desetak minuta prvoga poluvremena kada je Buzet ima prednost i do pet golova razlike. Sve ostalo se igralo pri minimalnoj prednosti jedne ili druge ekipe. Metkovci su prvi put poveli u 49. minuti susreta (24:25). Buzet je pred kraj uspio doći do dva gola prednosti. Dvadeset sekundi prije kraja D. Raguž je postigao gol za 34:33, nakon toga domaći igrač Valković je zaradio crveni karton. Nažalost, Metkovci tada nisu iskoristili priliku za izjednačenje iz sedmerca.

Marin Marić je postigao velikih 13 pogodaka, od toga čak sedam iz sedmeraca (7/8). Na drugoj strani je Raul Valković 9 puta tresao mrežu protivnika.

U 6. kolu Metković Mehanika je na svom parketu trebala igrati s ekipom Rudar Adria Oil, ali je taj susret odgođen. Metkovci će sljedeću utakmicu igrati u gostima 13. studenoga sa Zadrom.