u 2. kolu 1. HRL Jug RK Metković Mehanika je pobijedila u gostima RK Mornar Dramalj iz Crikvenice (24:25).

Metkovci u u prvom poluvremenu odigrali odlično u obrani što im je pružilo prilike za lake golove iz (polu)kontri koje su uspješno realizirali. Na odmor se otišlo pri rezultatu 9:15 za Metković Mehaniku.

U drugom poluvremenu je bila druga priča. Metković se uspavao, a Mornar probudio i počeo vršiti pritisak što ga je u posljednjih deset minuta susreta dovelo triput do izjednačenja. Posebno dramatično je bilo u posljednje dvije minute susreta: u 59. je Lušić pogodio iz sedmerca za treće izjednačenje domaćina (24:24), potom je gol za vodstvo Metkovića u 60. minuti postigao Jurković. Domaćin je imao posljednji napad, međutim, Metkovci su dobro odigrali obranu i tako osigurali dva vrijedna boda s gostovanja.

Metković je trenutno treći na tablici. U 3. kolu, koje se igra 10. listopada (subota) u Metković dolazi vodeća Kozala.