U dramatičnoj završici utakmice 7. kola 1. HRL jug Metković Mehanika je uspjela doći do pobjede u Zadru (25:26).

Do pred kraj prvog poluvremena utakmicom dominirali gosti nakon snažnog uzleta u prvim minutama susreta. Ipak, na odmor se otišlo pri rezultatu 12:12.

Drugo poluvrijeme je pripalo Metkovcima, ali im je pobjeda umalo izmakla minutu i pol prije kraja kada su Zadrani uspjeli izjednačiti (25:25). Nakon toga je J. Kežić uspio pogoditi za pobjedu Metkovaca.

Najraspoloženiji za postizanje pogodaka kod Metkovića je bio M. Marić sa osam pogodaka (sedmerci 5/5), isti učinak je imao i Zadranin L. Korljan, a njegov suigrač T. Merhar sedam, dok je u redovima Metkovaca sljedeći po broju pogodaka bio K. Marević (šest).

U 8. kolu u Metković će doći RK Balić Metličić 07, utakmica će se igrati 20. studenog.