Tvrda i neizvjesna utakmica odigrana je večeras u 18. kolu 1. HRL jug u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću između RK Metković Mehanika i RK Hrvatski dragovoljac. Na kraju je slavio Metković (25:23).

Prvih dvadeset minuta je Metković držao prednost da bi ekipa iz Dugoga Rata prvi put povela u 23 minuti. Na odmor se otišlo pri rezultati 12:12. I u drugom poluvremenu su gosti bili neugodan suparnik, imali su u više navrata prednost od čak tri gola razlike. Ipak, Metkovci su u 52. minuti uspjeli doći do izjednačenja (20:20), nakon čega su preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju su zasluženo pobijedili s rezultatom 25:23.

Najefikasniji igrač na utakmici je bio Mislav Plazibat (Hrv. dragovoljac) s 10 pogodaka, slijedi Nikola Džono s 8 i Josip Čutura s 5 pogodaka.

U 19. kolu Metković Mehanika će gostovati u Splitu kod RK Balić-Metličić. Utakmica će se igrati 15. svibnja.