Metković Mehanika je večeras na svom parketu nadmoćno pobijedila Buzet (34:23) u 16. kolu 1. HRL jug.

Metkovci su bili bolji u svi segmentima igre. Buzet je najbliže pobijedi bio u 12. minuti kad je uspio izjednačiti (4:4). Tada su Metkovci ubacili u višu brzinu i zaključili poluvrijeme s pet pogodaka prednosti (16:11), a potom i utakmicu s uvjerljivo visokom prednošću.

Najefikasniji kod domaćina su bili D. Raguž i A. Vujnić s po 6 pogodaka, a kod gostiju R. Valković s 11 pogodaka.

Metković Mehanika je trenutno 2. na tablici s bodom zaostatka i utakmicom više od vodeće Ribole Kaštela koje će sutra igrati sa Zadrom.

U 17. kolu koje je na rasporedu 26. i 27. ožujka Metkovci će ići na gostovanje kod RK Rudar Adria Oil, a izravni suparnik na vrhu tablice će odmjeriti s trećeplasiranom ekipom Balić-Metličić 07 koja trenutno ima 21 bod.