U 18. kolu 1. HRL jug Metković Mehanika je večeras na svom parketu uvjerljivo pobijedila ekipu Zadra 1954 (34:22).

Zaslužena pobjeda na samom kraju izražena je dvoznamenkastom razlikom. Bez obzira na ozljede momci su ‘stisnuli zube’ i odigrali vrlo borbeno i požrtvovno. Nervoza u početku utakmice omogućila je protivniku da drži priključak do pred kraj prvog poluvremena.
Odlična obrana na čelu s najboljim pojedincem susreta Željkom Kozinom omogućila je da tijekom cijelog drugog poluvremena igraju i mlađi igrači. Milas, Komazin, Goluža i Radić izvanredno su iskoristili svoje minute. Čestitke mojim momcima na još jednoj maestralnoj pobjedi. – komentirao je utakmicu trener Filip Romić.

Najefikasniji strijelci su bili Dario Raguž (Metković) i Tiziano Merhar (Zadar)s po osam pogodaka.

U 19. kolu Metković Mehanika će gostovati u Splitu gdje je čeka ekipa BM 07.