U četvrtak, Metković Mehanika je u Senju odigrala zaostalu utakmicu 9. kola 1. HRL jug i  upisala bod (21:21), a sljedeću već sutra, u subotu, će igrati u Buzetu.

Premda je lijepo osvojiti bod u gostima, Metkovci ne mogu do kraja biti zadovoljni s ovakvim ishodom jer su minutu i pol prije kraja izgubili prednost od dva gola (19:21). Od 11. minute pa do samoga kraja Metkovci su bili u prednosti, imali su do tri gola prednosti, a Senjani su uspijevali tek pokoji put doći do izjednačenje pa i do onoga ključnog u zadnjim sekundama susreta. Na odmor se otišlo pri rezultatu (10:12).

Kod Metkovića najefikasniji su bili Nikola Džono sa 7 i Toni Jakić sa 6 pogodaka, a kod domaćina Mateo Cvjetković sa 7 i Ivan Barbić sa 6 pogodaka.

Metković Mehanika je trenutno na 7. mjestu sa 11 bodova.