RK Metković Mehanika je u 11. kolu 1. HRL jug gostovao u Trogiru. Domaćin je slavio 25:22, ali tijek utakmice nije bio takav kako sugerira konačni rezultat.

Prvih desetak minuta susreta domaćin je poveo da bi Metkovci izjednačili u 13. minuti (6:6) a potom držali i minimalnu prednost. Na odmor se otišlo pri rezultatu (12:13). Čvrsta i neizvijena borba se nastavila i u drugom poluvremenu. Od 39. minute domaćin je preuzeo vodstvo i stvarao rezultatsku prednost od čak četiri po pogotka. Metkovci su uspjeli se približiti na gol zaostatka u 56.minuti. Međutim, na kraju je u utakmici punoj prevrata slavio Trogir 25:22.

Kod Trogirana najefikasniji strijelac je bio Marin Babić s 10, a kod Metkovaca Nedjeljko Jurković sa 6 pogodaka.

S ovim kolom je završio prvi dio sezone. Zbog epidemioloških razloga Metković Mehanika nije odigrala čak tri utakmice (s Karlovcem, Hrvatskim dragovoljcem i Senjom). Drugi dio sezone bi Metković bi trebao otvoriti 20. veljače 2021. gostovanjem kod Buzeta.