U subotu, 19. prosinca, je u omiškoj sportskoj dvorani Ribnjak RK Metković Mehanika odigrala zaostalu utakmicu 7. kola 1. HRL jug HKRD Hrvatski dragovoljac (20:20).

Prvo poluvrijeme je počelo izjednačeno, Hrvatski dragovoljac od 20 minute prelazi u vodstvo. Međutim, dobrim reakcijama golmana Željka Kozine i hrabrom igrom u napadu Metkovci su do odlaska na odmor ostvarili prednost od četiri gola (9:13).

Drugo poluvrijeme su Metkovci loše otvorili što je domaćinu pružilo priliku za brzo izjednačenje i vodstvo. Nakon toga se igralo gol za gol do samog kraja utakmice. Minutu i pol prije kraja Metković nije realizirao izglednu priliku za vodstvo. Zadnji napad je imao Hrvatski dragovoljac, ali je izvrsno reagirao vratar Kozina.

Najefikasniji u redovima Hrvatskoga dragovoljca je bio Marko Perić sa 7, a kod Metkovića Josip Bezer sa 6 pogodaka.