Prvoplasirana momčad 1. HRL jug, Ribola Kaštela je doživjela večeras poraz u Metkoviću. Marin Marić je uspio u posljednjoj sekundi utakmice postići pogodak za pobjedu Metković Mehanike (28:27).

U neizvjesnoj utakmici obje su ekipe imale svoje minute, trenutke dominacije. Gosti su prvo poluvrijeme zaključili s prednošću od dva pogotka (13:15) koju su zadržavali do 43. minute susreta kada Metkovci uspijevaju izjednačiti i prijeći u vodstvo. Međutim, daleko je to bilo od konačne dominacije za pobjedu. Kaštelani su pritiskali, da bi se zadnjih pet minuta igrali gol za gol, pa i promašaj za promašaj, a u zadnjoj minuti susreta i do izjednačenja (27:27). I u zadnjem napadu, nekoliko sekundi prije kraja, Marić je uputio nisku loptu u mrežu Kaštelana koja je Metkovcima donijela važnu pobjedu.

Najefikasniji igrač na utakmici je bio D. Banović (Ribola) s 8 pogodaka, slijede Metkovci M. Marić i D. Raguž s po 5 pogodaka.

Nakon 10 odigranih kola Metković Mehanika je na drugoj poziciju tablice, a poraženi Kaštelani su i dalje prvi.

Tablica:

U 11. kolu Metković Mehanika će gostovati u Crikvenici gdje će ih dočekati Mornar. Utakmica je na rasporedu 11. prosinca.